7/24 Acil Kurutma Hizmeti
0532 562 15 43
HİZMETLERİMİZ
MOBİL KLİMANIN ÖZELLİKLERİ 

Klima, özellikle yaz aylarında yoğun olarak ihtiyaç duyulan iklimleme cihazıdır. Ortamda arzu edilen kaliteyi ve rahatlığı sağlayan klimanın, duvar tipi, mobil klima, salon tipi klima, tavan kliması gibi çeşitleri mevcuttur. En çok tercih edilen duvar tipi ve mobil klimalardır. Duvar tipi klimalara göre daha pratik bir kullanım ve kurulum imkanı sunan taşınabilir (mobil) klimalar son yıllarda daha yaygın bir kullanım alanına sahip olmaya başladı. Bunun en önemli nedeni bu klimaların kurulumunun çok kolay olması ve bir yerden başka bir yere taşınabilir olmasıdır.

Taşınabilir Klima Modelleri

Taşınabilir yani portatif klima mobil olduğu için farklı alanlarda kullanmak için uygundur. Her yere kolayca uyum sağlayan bu klimaların tek bacalı, çift bacalı, mobil split gibi çeşitleri mevcuttur.

Mobil klimaların en önemli özelliklerinden birisi dış mekan ünitesi bulunmamasıdır. Duvar tipi klimalarda büyük bir sorun olan dış mekan ünitesi taşınabilir klimalarda yok. Ayrıca kuruluma da son derece kolay. Taşanabilir klimalarda kondanser havasının dış ortama atılmasını sağlayan fleksible hava hortumu bulunur. Bu hortum mutlaka dış ortama verilmek zorundadır. Aksi takdirde cihaz beklenen randımanı sağlamaz, ortamdan aldığı havayı yeniden ortama bırakır ve havayı soğutmaz. Klimalar havayı temizleme, soğutma ve nemlendirme amacı ile kullanılan cihazlardır. Bunun yanında ara mevsimlerde ısıtma amacı ile de kullanılır.

Mobil Klimalar Bacasız Kullanılabilir mi?

Cihazdan beklenen randımanın alınabilmesi için kondanser havasının ortam dışanı atılması gerekir. Fleksible hava hortumu cihazın modeline göre farklı şekillerde dış ortama verilir. Bacalı ve monoblok bacalı mobil klimalarda hava hortumu pencere ya da duvara açılan baca aracılığı ile dış ortama verilir. Split mobil klimalarda ise kapı aralığından diğer odaya verilebilir.

Portatif klimalar bir odadan başka bir odaya taşınabilir. Ancak taşınan odada klimanın fleksible hava hortumunun dış ortama verilmesini sağlayacak baca deliğinin bulunması gerekir. Eğer böyle bir sistem varsa mobil klimalar her yerde kullanılabilir.

Mobil klima fiyatları klimanın markasına, modeline, soğutma ve ısıtma kapasitesine göre farklılık gösterir. Cihazın markası kadar sahip olduğu özellikler de satış fiyatını etkiler. 

 

TKL Rental bir TROTEC kuruluşudur.

 
HIZLI BAŞLANGIÇ
- Hakkımızda
- Müsteri Yorumları
- Referanslar
 

 
E-BÜLTEN
Haberler ve Duyurular ile ilgili bilgi almak için...
© 2016 Copyright TKL Rental DIVISION | Tüm Hakları Saklıdır  NemKurutma.com.tr